Chystáte se na koncert, hudební festival či jinou akci?

Z našich zkušeností při zajišťování takových akcí jsme pro vás přichystali pár praktických informací.

 

Před cestou na festival se najezte a především celý den pijte hodně tekutin. Setkáváme se velmi často s kolabujícími pacienty, kteří na akci přijdou hladoví a dehydratovaní. Je jasné, že pokud se jedná o několikahodinový koncert "na stojáka" a navíc ještě v horkém létě, tak to organismus nemůže zvládnout.

Než vyrazíte, zkontrolujte si také, zda s sebou máte občanský průkaz a kartičku zdravotní pojišťovny. Jste-li astmatikem, tak nezapomeňte i svůj inhalátor. Je neuvěřitelné, kolik návštěvníků ročně skončí v naší péči jen proto, že zapomněli svůj inhalátor doma :-)

 

Pamatujte na to, že před vstupem do festivalového areálu či na koncert můžete být podrobeni bezpečnostní prohlídce.

Většinou platí zákaz vnášení zbraní, drog, alkoholu  a na větěinu akcí bohužel i nealkoholických nápojů a vody v plastových PET láhvích.

 

Po vstupu do festivalového areálu či koncertní haly si informativně zjistěte, kde jsou toalety, kde je dostupná pitná voda, kde najdete stanoviště zdravotnické služby a případně i kde jsou únikové východy. A pak se již vesele oddejte zábavě, za kterou jste přeci na akci přišli.

 

A vlastně ještě jednu věc můžete udělat. Uložte si do svého mobilu linku festivalové zdravotnické služby a hasičů 737 717 112. Přeci jen kdyby náhodou...